راهنمای خرید دوربین مدار بسته برای علاقمندان به دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مدار بسته بایستی ایتدا بدانیم اشکال دوربین مدار بسته و کیفیت آن کدامند .

به صورت کلی گونه های دوربین مدار بسته به دو مجموعه تقسیم میشوند : دوربین های دید در طول روز و دوربین های دید در شب

دوربین های دید درطول روز در گران‌قیمت صفر ( تاریکی مطلق ) قدرتمند به نمایش نیستند دوربین های دید در شب نیز درطول روز نیز در تاریکی مطلق توانا به نمایش می باشند دوربین های دید در شب و دوربین های دام سقفی نیاز به لنز مستقل ندارند و معمولاً دارنده لنز شماره ۴ میباشند که حدود زاویه ۸۰ رتبه را نمایش میدهد .

هرکدام از اشکال دوربین به ۴ مجموعه تقسیم میشوند : صنعتی , نیمه صنعتی , دام سقفی , مینیاتوری

دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی دید درطول روز لنز به همراه ندارند و سازه به نیاز لنز برایشان محاسبه میشود مثلا یک زمان دیدن شماره نظارت پول یا وقتی دیگر برای دیدن کل محیط که در هر وضعیت از لنز منحصربه‌فرد باید استعمال شود .

دوربین های مدار بسته دارنده سه مدل سیستم کلی می‌باشند :
دوربین های مدار بسته آنالوگ
دوربین های مدار بسته AHD
دوربین های مدار بسته دیجیتال

در دوربین مدار بسته آنالوگ کیفیت تصویر از ۳۸۰ تی او لاین استارت شده تا ۱۲۰۰ تی او لاین میتواند باشد که کیفیت ۷۰۰ تی او لاین به بالا قابل تحمل است و غایت کابل کشی سوای نویز در اینگونه سیستمها تا حدود ۳۰۰ متر است . تصویر اینگونه دوربین ها را میتوان روی کابل کواکسیال تا دستگاه دی او آر انتقال اعطا کرد . برای مشاهده تصویر اینگونه دوربین ها میتوان بی واسطه دوربین را به تلویزیون متصل نمود , دوربین های انالوگ دارنده کیفیت ذیل و کابل کشی طولانی با متراژ بالا , حدود ۳۰۰ متر و بها ذیل می‌باشند .

در دوربین مدار بسته AHD کیفیت تصویر از ۱ مگاپیکسل تا ۲ مگاپیکسل می باشد که کیفیت مضاعف خیر در سیستم مدار بسته به حساب میاید و غایت کابل کشی حدود ۵۰۰ متر است که متراژ مضاعف خیر و خوبی هست و نکته بارز این گونه سیستمها در‌این است که انتقال تصاویر میتواند روی کابل کواکسیال و در بستر آنالوگ صورت پذیرد . دوربین های AHD تنها روی دستگاه دی او آر AHD تصویر میدهند و نمی‌توان اینگونه دوربین ها را بی واسطه به تلویزیون یا این که دستگاه دی او آر آنالوگ متصل کرد . دوربین های AHD دارنده کیفیت خوب و کابل کشی طولانی حدود ۵۰۰ متر و بها مطلوب می‌باشند .

در دوربین مدار بسته دیجیتال کیفیت تصویر از ۱ مگاپیکسل نسبتاً آغاز می شود و تجهیزات تصویر مضاعف بالاست اما بها آنان هم بالاست و غایت کابل کشی تا حدود ۸۰ متر اثر گذار است . ولی تا ۱۰۰ متر هم در‌حالتی که کابل با کیفیت مصرف شود می شود برای هر دوربین تا دستگاه NVR کابل کشید . کابل کشی اینگونه سیستمها از جور کابل کانال می‌باشد که اشکال کابل کانال کت ۵ و کابل کانال کت ۶ هست اینگونه دوربین ها بایست به دستگاه ان او آر متصل شوند و همینطور میتوان بی واسطه روی کانال قرار بخشید , دوربین های دیجیتال دارنده باکیفیت و کابل کشی با متراژ ذیل حدود ۸۰ متر و ارزش بالا می‌باشند .

با دقت به توضیحات بالا فیض گرفته میگردد دوربین های مدار بسته AHD شایسته ترین مورد برای نصب دوربین مدار بسته است ولی هزینه آن از دوربین های آنالوگ پاره ای یبشتر است . براین اساس با دقت به هزینه ای که می خواهید انجام دهید می توانید آیتم مطلوب را تعیین نمایید .

توضیح تکمیلی که درخصوص دوربین ها میتوان بخشید اینست که دوربین های دام سقفی برای محیط باطن و دوربین های بولت برای محیط خارج استفاده میگردد .

نصب دوربین مدار بستهدوربین مدار بسته دید در شبخرید دوربین مدار بسته دوربین مدار بسته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *